שלטון החוק
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  דוקו בכפר- הקרנת הסרט: "שלטון החוק"

  04/01/2012
  20:00

  "שלטון החוק"

   

  במאי: רענן אלכסנדרוביץ'

  מפיק: לירן עצמור

  מפיק שותף: ביזי גולדברג

  צילום: שרק דה מאיו

  עריכה: נטע דבורקיס

  מוזיקה: קרני פוסטל  

  101 דקות, עברית, תרגום לאנגלית

   

  על הסרט:

  מערכת החוק המופעלת על ידי ישראל בשטחים שנכבשו ב-1967 נוכחת באופן יומיומי בחייהם של מיליוני פלסטינים תושבי אזורים אלו, אולם נעלמת כמעט לגמרי מהעין הישראלית.

  זו מערכת חוק ומשפט ייחודית שבה הצבא הוא המחוקק, הרשות המבצעת והרשות השופטת כאחד. מאז 1967 חוקק והפעיל צה"ל אלפי צווים צבאיים המסדירים את כל תחומי החיים באזורים הכבושים, כונן מערכת משפט צבאית בה נשפטו מאות אלפי תושבים פלסטינים אשר עברו על חוקים אלו, ואף יצר את המסגרת המשפטית למעברם של חצי מיליון אזרחים ישראלים להתגורר באזור.

  מאות משפטנים ישראלים ששרתו כיועצים משפטיים, תובעים ושופטים צבאיים נדרשו לדילמות משפטיות ומוסריות קשות על מנת לקיים מערכת שליטה חוקית ארוכת טווח של אוכלוסייה תחת כיבוש - מערכת הפועלת תחת הפיקוח והבקרה של בית המשפט העליון בישראל ולטענת ישראל גם על פי כללי הדין הבינלאומי.

  דרך ניסיונם האישי של משפטנים צבאיים מתבונן "שלטון החוק" על התפתחותה של מערכת ייחודית ומורכבת זו תוך ניסיון להבין מדוע משקיעה ישראל משאבים כה רבים ביישום מערכת חוק וצדק בשטחים הכבושים? מהו ההיגיון המנחה את האנשים שיצרו את החוק הזה ושפטו לפיו? מהן ההשלכות של קיום מערכת חוק ומשפט שכזו על עקרונות החוק והצדק בישראל?

   

  בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם רענן אלכסנדרוביץ', במאי הסרט 

  טריילר

   

  לאתר הרשמי של הסרט 


  04-01-2012 20:00 04-01-2012 20:00 Asia/Jerusalem דוקו בכפר- הקרנת הסרט: "שלטון החוק"
  עבור לתוכן העמוד