תמונה ראשית
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  דינה בווה, תערוכת צילום סוריאליסטי

  24/04/2013 19:30

   

  דינה בווה, אמנית בעלת שם עולמי בעולם הצילום הדיגיטלי, פותחת לראשונה בישראל תערוכת יחיד "האמת שבשקר" בכפר שמריהו.

  דינה החלה דרכה רק לפני 5 שנים, אך פריצתה לתודעת עולם הצילום הדיגיטלי הייתה מטאורית ויצירותייה זכו ביותר מ 350 פרסים בתחרויות צילום ב 26 מדינות.

  התערוכה "האמת שבשקר" של האמנית היוצאת הדופן דינה בווה בתערוכת היחיד הראשונה שלה בישראל. דינה היא אמנית בעלת שם עולמי בתחום הצילום הדיגיטלי, אשר זכתה ביותר מ350 פרסים בתחרויות צילום ב 26 מדינות.

  דינה אינה מסתירה את אהבתה לישראל ועם זאת יש לה אלפי אוהדים בכל העולם, כולל איראן, מצרים, מלזיה ומדינות מוסלמיות רבות אחרות, כי היא מאמינה בידידות דרך אמנות.

  יצירותייה רחוקות מהצילום הקלאסי ומזכירות ציורים סוראליסטים ובו בעת את אמנות הרנסנס.

  בתערוכה זו תמצאו עולם בדיוני של משלים ואלגוריות, אשר לכאורה אינו דומות למציאות המוכרת לנו כלל, אך עם זאת משקף רגש אמיתי ומעביר מסר חזק ועמוק. כלשון הפתגם: "הבדיון חושף את האמת שהמציאות מטשטשת".  אירוע פתיחה ופגישה עם האמנית -  24 באפריל בשעה 19:30 במרכז וייל, שבכפר שמריהו.
  התערוכה תוצג בין התאריכים 22 לאפריל עד 13 במאי.

   

   

   

   

   

   

   

  תערוכת יחיד לאמנית הצילום דינה בווה – Dina Bova

  כתב: גדי בולסלבסקי

  היכן  עובר הגבול בין אמת לשקר?בין אשליה למציאות?
  יש האומרים
  : "הבדיון חושף את האמת שהמציאות מטשטשת"

  לעתים אנו תופסים צילום תיעודי כמציאות לשמה. מציאות זו נראית לנו כביכול משכנעת ואמיתית, אך עם זאת, האובייקטיביות של צילום כזה תלויה מאוד ביושרו של הצלם. עדשת המצלמה יכולה בקלות להפוך לכעין "פתח מנעול", אשר דרכו ניתן להביט אל רגע אחד מתוך חייו של אדם, רגע התלוש מהקשרו המלא. וכשאנו רואים רק חלק קטן מהאמת, מטבע הדברים אנו מנסים להשלים את החסר ולבנות  את התמונה המלאה בעצמינו. אך התמונה שתתקבל עלולה להיות אשליה, הרחוקה מאוד מן המציאות.

  הבדיון, כאשר הוא תוצר של ניתוח קפדני ותהליך רגשי עמוק, יכול שלא להדמות למציאות המוכרת לנו כלל, אך עם זאת להעביר מסר עמוק, מדויק ואמיתי. לכן, יצירה בדיונית עשויה לשאת בתוכה אמת רבה יותר מיצירה תיעודית. ניתן למצוא את הבדיון גם בבסיסם של סיפורי משל ואלגוריות, ועד לימנו, אנו נוכחים כי שפת המשלים של איזופוס הינה הכלי החזק ביותר להעברת מסר על אמת מסויימת.

  האמת שבתוך הבדיון נמצאת בבסיס סגנונה היצירתי של האמנית דינה בווה. יצירותיה הן לרוב פרובוקטיביות ובו בעת דרמטיות. כל אחת הינה סיפור מקורי, מחשבה עמוקה על העולם ובמקביל התפרצות רגשית עזה ותובנה. לעתים קרובות, דמויותיה המלאות בטראגיות ובדידות, הופכות למדריכות פנטסטיות, אשר לוקחות את הצופה אל עולמות אינסופיים ומסתוריים...

  דינה שואבת השראתה ממקורות רבים, כגון אלגוריות, משלים וטקסטים תנ"כיים. היא אינה מנסה לעשות אילוסטרציה של סיפורי תנ"ך, אלא ההיבט הפילוסופי שלהם מעניק לה תנופה ומעוף לאלתור.
  אלגוריות וסיפורי משל הינם ז'אנר עתיק מאוד, שנתן השראה לאמנים בתקופות שונות. אך כיום, הבנתינו את האלגוריות, אף המוכרות ביותר, השתנתה ולעתים קרובות הן נראות מלאות
  מידי
  בפתוס ולקחים מחנכים.
  דינה משתמשת במשלים ואלגוריות כדרך להביע את את אופן תפיסתה של המציאות המודרנית ולדבר על מה שבאמת חשוב לה היום. ברצינות,
   אך לא באופן יומרני ולעיתים אף עם צל של אירוניה וחיוך. עולם האלגוריות והדימויים של דינה עוזר לנו להתבונן אל תוך עצמנו, לפינות המרוחקות ביותר של נשמתנו ולשאול את עצמנו שאלות קיומיות לא פשוטות: מי אנחנו? מדוע באנו לעולם הזה? מהו יופי? כיצד נשמור על הייחודיות שלנו? לשאלות הללו אין תשובות מוחלטות ומתכונים מוכנים מראש. אלו הן שאלות, אשר על כל אחד מאיתנו למצוא תשובותיו בעצמו.

  דינה החלה את דרכה מצילום קלאסי במהלך מסעותייה ברחבי העולם.  בצילומיה המוקדמים ניסתה "לתפוס את הרגע" ולתעד אירועים בעולם הסובב.  אך בשלב מסוים הבינה, שאינה רוצה עוד "לתפוס את הרגע" והפכה את המצלמה מהעולם החיצוני לעולם הפנימי. וכך התחילה ליצור עולם חדש של מציאות סובייקטיבית באמצעות מצלמה ומחשב. יצירותייה רחוקות מהצילום הקלסי ומזכירות את הציור הרנסנס ובו בעת את הניא סוריאליסזם.

  היא התחילה רק לפני 5 שנים, ועבודותיה כבר זכו  ביותר מ -350 פרסים ב -26 מדינות. עכשיו היא אמנית מוכרת, שמוזמנת לתת הרצאות ולשפוט בתחרויות צילום בינלאומיות. יצירותייה מוצגות במוזיאונים, גלריות ואף באוספים פרטיים.

  בנוסף להיותה אמניתצילום מקצועית, דינה גם עובדת בהיי-טק ומפתחת אלגוריתמים של ראייה ממוחשבת ובגלל זה היא חיה בלחץ זמן מטורף.אבל למרות הכל היא מספיקה גם לכתוב הדרכות ומאמרים למגזינים וכתבי עת, המתפרסמים במדינות שונות כמו ארצות הברית, אנגליה, צרפת, גרמניה, ספרד, שוודיה, צ'כיה ואפילו מלזיה, שאיתה אין לישראל יחסים דיפלומטיים. דינה אינה מסתירה את אהבתה לארץ ישראל ועם זאת יש לה אלפי אוהדים באיראן, מצרים, מלזיה ומדינות מוסלמיות רבות אחרות. היא מאמינה בידידות דרך אמנות, ולכן יחד עם בעלה וחברייה לאמנותהקימה פרויקט אמנות "Beauty Saves the World". היא מאחדת סביבהאוהדי אמנות מכל העולם ויוצרתעולם וירטואלי ללא גבולות עבור אנשים פתוחים ומוכשרים. היא גם משתפת פעולה בפרויקטים אמנותיים עם מוסיקאים כוכבי רוק ישראליים, השותפים להשקפת עולמה, כגון כגון להקת המטאל «אורפנד לנד», המלחין והגיטריסט יוסי סאסי, הזמרת שלומית לוי וכן עם אמנים צעירים.

  את תוצאות שיתוף הפעולה הזה עם מוזיקאים, עם ישראל אהרוני וכן יצירות מקוריות רבות אחרות תוכלו לראות בתערוכת יחיד שלה. תערוכה זו תגלה לצופים היבטים חדשים של אמנות הצילום העכשווית, אף למומחים שבאמני הצילום.

   

  האתר של דינה בווה: www.dinabova.com

  Facebook:  www.facebook.com/DinaBovaArt

  עבור לתוכן העמוד