תמונה ראשית
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  התבוננות, גאולה ויינשטוק

  20/12/2012

   

  גאולה ויינשטוק

  התבוננות

  במרכז תערוכתה של גאולה ויינשטוק עומדת שלוש סדרות מרכזיות. בראשונה עקבה  אחר צלו של עציץ רקפות שהוטל על פני השטח של הקיר הלבן. בחירתה להתמקד בתשליל של הדימוי, במה שנמצא מאחורי האובייקט, ב'אחר', המודחק והמוחשך שהושלך, אך לעולם לא נעלם, מרתקת. מה קורה שהשולי והנסתר הופך לעיקר? מה קורה שהלא מוחשי מונצח כממשי? ויינשטוק אינה מספקת תשובות לכך אלא מאפשרת למתבונן למצוא את התשובות בעצמו.

  יכולתה לזהות את המקומות הסמויים, הנראים לא נראים, בתוך שלל הפרטים של התמונה הגדולה, שבה ומתגלה גם בסדרת ההשתקפות. הפער שנוצר ,כאן, בין המקור להשתקפותו, מאפשר את המצאתה של מציאות חדשה הנעה בין האמיתי למדומיין, כשהביצוע הריאליסטי מקשה להבחין ביניהם.

  הסדרה השלישית, סדרת התרנגולים, נעשתה בעקבות ביקור בהוואי. צבעוניותם המרהיבה של העופות המתהלכים באין מפריע על רקע נופי האי לכדה את עיניה. עם שובה ארצה היוו התצלומים חומר גלם לציורים. האופן בו מיקמה את התרנגולים במחבר היצירה והעדפתה להדגיש פרטים מסוימים לעומת השמטתם של אחרים, הולידו חיבורים סוריאליסטיים, המדגימים את נטייתה להתייחס לדימוי הבונה את התשתית הציורית, כמקור השראה המאפשר לגעת בשורשם של דברים תוך חשיפתם של רבדים עמוקים, כפי שעולה אף מהעבודות האחרות המוצגות בתערוכה.

  גאולה ויינשטוק, תושבת כפר שמריהו.

  בין השנים 1968  -1969  ו1973 – 1974 , למדה ספרות והיסטוריה באוניברסיטת בר – אילן.  עם מעבר המשפחה לבלגיה למדה שם לימודי ציור על משי.

  בין השנים 1995 – 1998 , לימודי קרמיקה אצל נילי קציר .

  בין השנים 2003 – 2011 למדה ציור בסטודיו ברעננה אצל המורים רון כהן, איילת כרמי וורד נחמני (מאז 2005 ).

  מאז 2012 מציירת בהנחיית  הציירת ורד נחמני בסטודיו בעין החורש.

  אוצרת התערוכה: רותי חינסקי אמיתי

   

  עבור לתוכן העמוד