2017
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  שישי משפטי

  שישי משפטי

  מסע אל עולם המשפט הציבורי

   

  מרצה:  פרופ' סוזי נבות – המסלול האקדמי, המכללה למינהל

   

  זו הזדמנות לחוות את הדילמות הערכיות, לנתח את האקטואליה המשפטית ולטייל בעקבות הסוגיות הפוליטיות המעצבות את סדר היום בישראל.  הסדרה "שישי משפטי" תעסוק בסוגיות ציבוריות נבחרות, בצד ניתוח אירועים קונקרטיים ודיון באקטואליה המשפטית.

   

  התכנית

  הדיאלוג שבין הכנסת לבין בית המשפט העליון
  כיצד מתנהל הדיאלוג בין הרשויות בישראל? האם זה "כיפוף ידיים"? מאבק על כוח? האם חוק עוקף בג"ץ הוא לגיטימי ומה קורה בעולם בנושא זה?

   

  "תנו לממשלה למשול"

  האם נכונה הטענה בדבר האקטיביזם השיפוטי? האם ניתן להביא לבג"ץ כל החלטת ממשלה? האם עולם המשפט והפקידות המשפטית הם שמונעים - כפי שרבים טוענים - משילות?

   

  על אישי ציבור החשודים בפלילים

  מי מחליט על העמדה לדין של אישי הציבור ומהם הקריטריונים לכך? האם יש ביקורת שיפוטית על ההחלטה להעמיד לדין? משנות ה-70 ועד היום: המעבר מ"בושה" ל"קלון".

           

  "עונת הנדידה"- על פרישה והתפלגות מסיעה

  הדין הישראלי מסדיר אמנם חלק מן הפעילות המפלגתית, אבל לא דורש דמוקרטיה במפלגות. על ההסדרים בישראל, על ההבדל בין התפלגות סיעה לבין פרישה, על תופעת ה"כלנתריזם" והסנקציות החוקתיות.

   

  על מעמדו המיוחד" של ראש הממשלה בישראל

  "חבר כנסת העומד בראש הרשימה הגדולה ביותר? ראשון בין שווים? או ראש הרשות המבצעת? מי אתה אדוני ראש הממשלה?: על הסמכויות, המעמד המיוחד, על מספר התיקים שיכול להחזיק, על נבצרות על והגבלת מספר הקדנציות.

   

  על חוקים ששנויים במחלוקת
  מבט-על על החקיקה בישראל בשנים האחרונות: על חוקים "תפורים", על הקלות הבלתי נסבלת של תיקונים חוקתיים ועל חוקי יסוד זמניים. על מה שיש ומה שחסר להשלמת החוקה.

   

  ימי שישי בשעות 10:00-11:30

  17/03/2017    31/03/2017    1
  9/05/2017    02/06/2017    16/06/2017    30/06/17

   

  ההרשמה דרך מרכז וייל בטלפון 09-9569430

   

   

   

  הגדל

  Asia/Jerusalem שישי משפטי
  עבור לתוכן העמוד